Joomla Modules Joomla Templates

Kolektory zamontowane

Gmina Józefów kończy realizację projektu, którego efektem jest zamontowanie ponad 480 instalacji solarnych. Kolektory słoneczne zostały zainstalowane na 5 budynkach użyteczności publicznej i w prawie 480 gospodarstwach indywidualnych, a pieniądze na ten cel samorząd pozyskał z Unii Europejskiej.

Kolektory zamontowaneInstalacje pojawiły się na budynkach Szkoły Podstawowej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy i Schronisku Młodzieżowym przy Samorządowym Zespole Szkół oraz oddziału Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce w Długim Kącie, prowadzonym przez Powiat Biłgorajski, który jest partnerem projektu.

Pozostałe kolektory zostały zamontowane w indywidualnych gospodarstwach w Józefowie, Brzezinach, Górecku Starym, Górnikach, Hamerni, Majdanie Nepryskim, Samsonówce, Borowinie, Górecku Kościelnym, Siedliskach, Stanisławowie, Szopowem, Tarnowoli, Majdanie Kasztelańskim, Czarnym Lesie i w Górnikach Starych.

Łącznie, dzięki wsparciu Unii Europejskiej, zamontowano 483 instalacje. Realizacja projektu pod nazwą "Eco Energia w Gminie Józefów" kosztowała prawie 4 miliony 200 tysięcy złotych, z czego niecałe 3 miliony 300 tysięcy to środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Przez najbliższych 5 lat kolektory będą własnością gminy, która użycza je właścicielom budynków.

Władze Józefowa już przygotowują się do opracowania kolejnego projektu, którego celem będzie wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Mieszkańcy gminy, którzy chcą uzyskać dofinansowanie na montaż kolejnych solarów lub kotłów CO na biomasę, mogą składać wnioski do 20 lutego.

Kolektory zamontowane Kolektory zamontowane Kolektory zamontowane

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu